KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15966374

nr 1596 6374

Mona Seilitz

(1943-2008), Sverige

Oljemålning, Kvinna i drömlandskap. Signerad. Olja på duk, 96x65 cm, yttermått inklusive ram: 106x76 cm

Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 5 februari 2024
kl 19:34:20

Mona Seilitz

Läs mer om Mona Seilitz