KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16901026

nr 1690 1026

Gustav Rudberg

(1915-2001), Sverige

Oljemålning, "Ljusskimmer, Hven". Signerad. Olja på duk, 79x94 cm, yttermått inklusive ram: 83x97 cm

Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,

Utrop:

10.000 kr

Såld:

20.500 kr

måndag 31 mars 2025
kl 19:58:52

  • Klassiska
  • 31 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Gustav Rudberg

Läs mer om Gustav Rudberg