KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103138

nr 1510 3138

Gurli Kuylenstierna

(1866-1957), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1940. Olja på pannå, 25x34 cm, yttermått inklusive ram: 42x50 cm

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 12 december 2022
kl 18:28:17

11/12 14:43:15 1      Vinnande bud
12/12 17:50:15 1      justering av budtak

  • Tema
  • 12 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Gurli Kuylenstierna

Läs mer om Gurli Kuylenstierna