Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 11755638



*

nr 1175 5638


Göte Long

(1914-1993), Sverige


Oljemålning, Göte Long (f. 1914), Sverige. Komposition. Olja på duk, 52x81 cm


Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .

Följerätt

Ja

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 april 2018
kl 19:49:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
16/4 00:43:28 1      150 kr
16/4 12:58:24 2      300 kr
16/4 19:33:58 1      500 kr
16/4 19:36:50 2      600 kr
16/4 19:40:20 1      800 kr
16/4 19:44:13 2      800 kr
16/4 19:44:13 1      800 kr (Budbetjänt)
16/4 19:44:35 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Konstnär/Designer

Göte Long

Göte Long, svensk bildkonstnär född i Karlskrona 1914, död 1993 .

Läs mer om Göte Long
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: göte long komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6364 OljemÃ¥lning
    Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:34
  • 6747 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:37
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:37
  • 6732 OljemÃ¥lning
    Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:01
  • 3025 OljemÃ¥lning
    Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:10
  • 7147 OljemÃ¥lning
    Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:14




Ladda ner broschyr