KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15494167
*
nr 1549 4167
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Båtar vid Lofoten. Signerad. Olja på duk, 54x79 cm, yttermått inklusive ram: 67x92 cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juni 2023
kl 18:40:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 18:02:07
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Läs mer om Emile Zoir
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar vid lofoten emile zoir olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Läs mer om Emile Zoir
nr 1549 4167
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Båtar vid Lofoten. Signerad. Olja på duk, 54x79 cm, yttermått inklusive ram: 67x92 cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juni 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/6 18:02:07 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1867, död 1936.Läs mer om Emile Zoir
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar vid lofoten emile zoir olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



