KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872065

nr 1487 2065

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Oljemålning, "Det vita huset". Signerad, daterad 1979. Olja på duk, 36x44 cm, yttermått inklusive ram: 38x51 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 19:44:10

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg