KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17176076
nr 1717 6076
David Wallin
(1876-1957), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1904, Bergslandskap. Olja på pannå, 20x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x42 cm
David Wallin, född 1876, död 1957 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 augusti 2025
kl 19:58:31
100 kr
150 kr
250 kr
David Wallin
Läs mer om David Wallin