KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14222036
nr 1422 2036
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Gustav Adolf torg, Stockholm. Signerad, daterad -75. Olja på duk, 79x59, yttermått inklusive ram: 94x73 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 27 september 2021
kl 20:35:48
25/9 17:13:43
1.000 kr
27/9 17:12:00
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson