KONST / Oljemålningar / Oljemålning 5224012
*
nr 522 4012
Oljemålning
Axel Hamborn ’Vid Slussen’ ca 30 x 35 cm, ram
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2008
kl 16:55:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 14:20:03
1
300 kr
19/3 14:58:03
2
350 kr
25/3 14:49:45
1
400 kr
28/3 10:16:28
2
450 kr
31/3 14:52:33
1
Vinnande bud
- Specialauktion
28 apr
TEMA Stockholmiana
På TEMA Stockholmiana tänker vi oss spännande föremål med koppling till vår kungliga huvudstad - memorabilia, kuriosa och måleri med mera.
Läs mer om TEMA Stockholmiana
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar ram
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Oljemålning
Läs mer om TEMA Stockholmiana
nr 522 4012
Oljemålning
Axel Hamborn ’Vid Slussen’ ca 30 x 35 cm, ram
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/3 14:20:03 | 1 | 300 kr |
| 19/3 14:58:03 | 2 | 350 kr |
| 25/3 14:49:45 | 1 | 400 kr |
| 28/3 10:16:28 | 2 | 450 kr |
| 31/3 14:52:33 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
28 apr
TEMA Stockholmiana
På TEMA Stockholmiana tänker vi oss spännande föremål med koppling till vår kungliga huvudstad - memorabilia, kuriosa och måleri med mera.
Läs mer om TEMA Stockholmiana
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja oljemålning oljemålningar ram
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



