KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12261025
nr 1226 1025
Astrid Munthe de Wolfe
(f. 1926), Sverige
Oljemålning, "Juni, Waxholm". Signerad AMdW. Olja på duk, 27x41 cm. Skänkt till auktionen av Elisabeth Douglas genom stadsbrud Ettan Bratt
Astrid Munthe de Wolfe, född 1926 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00
500 kr
600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
700 kr
800 kr
900 kr
900 kr
1.100 kr
1.200 kr (budbetjänt)
18 okt
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Läs mer om Stadsbrudskåren
Astrid Munthe de Wolfe
Läs mer om Astrid Munthe de Wolfe