KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14796016

nr 1479 6016

Alfred Wahlberg

(1834-1906), Sverige

Oljemålning, Tillskriven, ej signerad, påskrift a tergo, "ett råd". Olja på pannå, 26x20 cm, yttermått inklusive ram: 37x32 cm

Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.

måndag 18 juli 2022
kl 18:01:13

Alfred Wahlberg

Läs mer om Alfred Wahlberg