KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16873119

nr 1687 3119

Ã…ke Nothberg

(1891-1973), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1953. Olja på pannå, 41x32 cm, yttermått inklusive ram: 53x45 cm

Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 17 mars 2025
kl 19:36:10

17/3 12:18:45 1      Vinnande bud

Ã…ke Nothberg

Läs mer om Ã…ke Nothberg