KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16558073
nr 1655 8073
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1956. Signerad. Olja på pannå, 32x39cm, yttermått inklusive ram: 47x56cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 november 2024
kl 19:44:52
100 kr
150 kr
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg