GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Miniatyrer 13094078
*
nr 1309 4078
Miniatyrer
2 st. Keramik. Signerade. Höjd: 3-11 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 19:47:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 17:02:52
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik miniatyrer
-
7037 Biskviporslin
6 delar, 1900-talets andra hälft. Höjd: 4-30 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:14
-
8093 Fat
2 st, Villeroy & Boch, Naif. Diameter: 21cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:44
-
2001 Fat
2 st, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
11 november kl 20:03
-
8110 Fat
längd: 45cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 18:47
-
8100 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Krakel spektak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 18:48
-
2016 Fat
Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
11 november kl 18:08
*
Miniatyrer
nr 1309 4078
Miniatyrer
2 st. Keramik. Signerade. Höjd: 3-11 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 17:02:52 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik miniatyrer
-
7037 Biskviporslin
6 delar, 1900-talets andra hälft. Höjd: 4-30 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:14 -
8093 Fat
2 st, Villeroy & Boch, Naif. Diameter: 21cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:44 -
2001 Fat
2 st, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
11 november kl 20:03
-
8110 Fat
längd: 45cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 18:47 -
8100 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Krakel spektak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 18:48 -
2016 Fat
Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
11 november kl 18:08