bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 14046033



*

nr 1404 6033


Matservisdelar

Rosenthal, Maria, Björnbär, ca 50 delar


Konditionsrapport: nagg

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 juni 2021
kl 20:56:17


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/6 12:51:33 1      700 kr
20/6 11:15:25 2      1.100 kr
20/6 17:45:24 3      900 kr
20/6 17:45:24 2      1.000 kr (Budbetjänt)
21/6 13:57:27 1      Vinnande bud
21/6 14:37:54 2      1.300 kr
21/6 14:37:54 1      1.400 kr (Budbetjänt)
21/6 14:41:15 2      1.500 kr
21/6 14:41:15 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: björnbär maria matservisdelar mattallrik mattallrikar rosenthal tallrik tallrikar




Ladda ner broschyr