GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 16202024

nr 1620 2024

Stig Lindberg

(1916-1982), Sverige

Matservisdelar, 6 delar, Gustavsberg, "Berså", 2 tallrikar 21 cm, 2 karotter, burk, smörask, uppläggningsfat, diameter, 9-16 cm. Höjd: 4-9 cm

Kondition: mindre repor, smörask med nagg i lock

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 20 maj 2024
kl 19:53:28

  • Tema
  • 20 maj

Gustavsberg

Läs mer om Gustavsberg

Stig Lindberg

Läs mer om Stig Lindberg