GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Dinner set 12983071

nr 1298 3071

DINNER SET

15 delar ca, faience, red, damages, wear.

15 delar ca, fajans, röd

Condition: skador, slitage

SEK 450

Monday December 16 2019
at 20:28:55

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.