Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Mapp 8559236



*

nr 855 9236


Einar Nerman

(1888-1983), Sverige


Mapp, 6 st, färglitografier, Einar Nerman (1888-1983), 225/360, motivets mått: 26x26


Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 oktober 2013
kl 18:35:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/10 17:40:10 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Einar Nerman

Einar Nerman, svensk målare, tecknare, grafiker född i Norrköping 1888, död 1983.

Läs mer om Einar Nerman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar nerman färglitografier litografier mapp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr