BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 10177662

nr 1017 7662

Ljusstakar

två st, 1700-/1800-tal, Tenn, höjd: 8-9 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 8 februari 2016
kl 18:22:35

8/2 17:50:20 1      Vinnande bud

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn