BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 13693782

nr 1369 3782

Ljusstakar

Ett par, Tenn, 1800-tal. Höjd: 18 cm

Kondition: slitage, skador, lagad

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 21 december 2020
kl 20:19:13

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn