BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 9017425
nr 901 7425
Ljusstakar
Ett par, tenn, 1874, höjd: 14 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.500 kr
Såld:
700 kr
måndag 30 juni 2014
kl 19:19:56
400 kr
400 kr
500 kr
600 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn