Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6148047



*

nr 614 8047


Ljusstakar

Ett par, nysilver, höjd: 26


Utrop:

100 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 december 2009
kl 18:58:28


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/12 00:02:53 1      150 kr
5/12 15:46:35 2      250 kr
5/12 21:21:56 3      250 kr
5/12 22:36:53 3      300 kr
6/12 08:45:18 4      350 kr
6/12 20:51:38 4      450 kr
7/12 11:20:28 5      600 kr
7/12 15:59:27 6      550 kr
7/12 18:31:22 2      650 kr
7/12 18:50:53 7      Vinnande bud
7/12 18:53:28 2      750 kr


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6587 Ã„ggkoppar
    ett par, sterlingsilver, 1960, CG Hallberg, Gust. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:40
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:49
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:02
  • 6714 Elljusstake
    Elflugan. Längd: 32 cm. Höjd: 39,5 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:07
  • 6311 Golvljusstakar
    2 st, mässing. Höjd: 78-98cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:00
  • 6386 Lampetter
    Ett par. Höjd: 41,5 cm
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 20:40




Ladda ner broschyr