BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 8616695
nr 861 6695
Ljusstakar
Ett par, 1890-tal, nysilver, höjd: 25
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 25 november 2013
kl 20:49:51
24/11 16:40:37
100 kr
25/11 20:44:51
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.