KONST / Litografier / Litografisk tryck 16993290
nr 1699 3290
Henri Matisse
(1869-1954), Frankrike
Litografisk tryck, Henri Matisse (1869-1954), Frankrike, efter. "Claude", litografi ur Derrière le miroir. Signerad i trycket och daterad 50. Bildmått: 38x27 cm, yttermått inklusive ram: 53x42 cm
Kondition: mindre skada i hörn
Henri Matisse, fransk konstnär född 1869, död 1954.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 5 maj 2025
kl 18:15:09
300 kr
350 kr