ART / Lithographs / Litographs 7843205
nr 784 3205
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
2 pcs, Albert Engström (1869-1940), signed, sheet: 28 x 38, wear, damages.
LITOGRAPHS, 2 st, Albert Engström (1869-1940), Signerade, bladets mått: 28 x 38
Condition: slitage, skador
600
SEK 250
Monday October 22 2012
at 19:10:31
100 kr
150 kr
200 kr
Albert Engström
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Read more about Albert Engström