KONST / Litografier / Litografi 10851111
nr 1085 1111
Torsten Palm
(1885-1934), Sverige
Litografi, Torsten Palm (1885-1934), utgiven av Föreningen för grafisk konst 1926, tryckt signatur, Utsikt från Kungsholmen, 43x32
Kondition: slitage
Torsten Palm, svensk målare född 1885, död 1934.
Utrop:
600 kr
måndag 23 januari 2017
kl 18:28:10
23 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm