KONST / Litografier / Litografi 13864321
*
nr 1386 4321
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Litografi, Hans Arnold (1925-2010), Sverige, "Trollspel". Signerad, numrerad 7/75. Bladets mått: 53x39cm, oramat löst blad
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 mars 2021
kl 20:53:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 11:04:49
1
1.000 kr
7/3 16:29:28
2
Vinnande bud
- Tema
22 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik hans arnold litografi litografier oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Hans Arnold
nr 1386 4321
Hans Arnold
(1925-2010), Sverige
Litografi, Hans Arnold (1925-2010), Sverige, "Trollspel". Signerad, numrerad 7/75. Bladets mått: 53x39cm, oramat löst blad
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 mars 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/2 11:04:49 | 1 | 1.000 kr |
| 7/3 16:29:28 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Hans Arnold
Hans Arnold, född 1925 i Sursee i kantonen Luzern i Schweiz, död 2010, svensk konstnär och illustratör.Läs mer om Hans Arnold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik hans arnold litografi litografier oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



