Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Linneservetter 15086625



*

nr 1508 6625


Linneservetter

32 st, olika


Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 december 2022
kl 20:10:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/12 08:45:17 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsthantverk linneservetter olika skulptur
  • 7206 Skulptur
    Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:15
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:31
  • 7066 Skulptur
    Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr