MISCELLANEOUS / Toys / Toy car 8946426
*
nr 894 6426
TOY CAR
Japan, 1950s/1960s, length: 19 ca,
Japan, 50/60-tal, längd: 19 ca
Estimate:
800
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday May 12 2014
at 19:51:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/3 17:35:32
1
Vinnande bud
16/3 22:28:12
2
350 kr
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien japan japansk leksaker leksaksbil
-
7212 DOLL
old, sjöman, 2RMS Queen Elisabeth". Height: 20 cm,..//
Auction ends
today
19 jan at 20:03
-
7216 TOY CARS
2 pcs, Schuco & DUX, "Schuco Varianto-Limo 3041, e..//
Auction ends
today
19 jan at 19:38
-
6513 Marionettdocka
”Pelham puppet”, Mimi Pigg. Height: 30 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:49
-
7007 Mekanisk bil
Schuco, Examico 4001, Replica. Length: 14 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 19:06
*
TOY CAR
Read more about 50/60-tal
nr 894 6426
TOY CAR
Japan, 1950s/1960s, length: 19 ca,
Japan, 50/60-tal, längd: 19 ca
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 400 |
| Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/3 17:35:32 | 1 | Vinnande bud |
| 16/3 22:28:12 | 2 | 350 kr |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien japan japansk leksaker leksaksbil
-
7212 DOLL
old, sjöman, 2RMS Queen Elisabeth". Height: 20 cm,..//
Auction ends
today
19 jan at 20:03 -
7216 TOY CARS
2 pcs, Schuco & DUX, "Schuco Varianto-Limo 3041, e..//
Auction ends
today
19 jan at 19:38 -
6513 Marionettdocka
”Pelham puppet”, Mimi Pigg. Height: 30 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:49
-
7007 Mekanisk bil
Schuco, Examico 4001, Replica. Length: 14 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 19:06



