FURNITURE / Tables / Lamp table 8597090
*
nr 859 7090
LAMP TABLE
one pair, Jkaranda, Design Yngvar Sandström. , length: 60, width: 60, height: 50,
1 par, trä, Design Yngvar Sandström. , längd: 60, djup: 60, höjd: 50
Estimate:
800
Sold:
SEK 1300
Auction date:
Monday November 11 2013
at 19:06:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/11 15:14:23
1
200 kr
10/11 07:53:26
2
500 kr
10/11 10:28:50
1
500 kr
10/11 10:29:51
1
600 kr
11/11 04:04:06
2
700 kr
11/11 08:11:23
1
800 kr
11/11 18:34:05
3
1.200 kr
11/11 18:36:56
1
1.000 kr
11/11 18:38:17
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord lampbord trä yngvar sandström
-
7177 COFFEE TABLE
Orientaliskt med bendekor av elefanter. Width: 90 ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:44
-
7141 Soffbord/lampb..
Ovalen, Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Length:..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:49
*
LAMP TABLE
Read more about 50/60-tal
nr 859 7090
LAMP TABLE
one pair, Jkaranda, Design Yngvar Sandström. , length: 60, width: 60, height: 50,
1 par, trä, Design Yngvar Sandström. , längd: 60, djup: 60, höjd: 50
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1300 |
| Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/11 15:14:23 | 1 | 200 kr |
| 10/11 07:53:26 | 2 | 500 kr |
| 10/11 10:28:50 | 1 | 500 kr |
| 10/11 10:29:51 | 1 | 600 kr |
| 11/11 04:04:06 | 2 | 700 kr |
| 11/11 08:11:23 | 1 | 800 kr |
| 11/11 18:34:05 | 3 | 1.200 kr |
| 11/11 18:36:56 | 1 | 1.000 kr |
| 11/11 18:38:17 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord lampbord trä yngvar sandström
-
7177 COFFEE TABLE
Orientaliskt med bendekor av elefanter. Width: 90 ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:44 -
7141 Soffbord/lampb..
Ovalen, Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. Length:..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:49



