MÖBLER / Bord / Konsolbord 8225547

nr 822 5547

Konsolbord

med stenskiva, nyrokoko, höjd: 82 cm

Kondition: slitage

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 29 april 2013
kl 18:22:53

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.