Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kolonnljusstakar 16327253



*

nr 1632 7253


Kolonnljusstakar

Ett par, Württembergische Metallwarenfabrik WMF, pläter. Höjd: 31 cm


Utrop:

1.200 kr

Såld:

1.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 juli 2024
kl 21:01:20


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/7 20:22:44 1      800 kr
15/7 20:43:50 2      900 kr
15/7 20:53:31 3      1.500 kr
15/7 20:54:24 3      Vinnande bud
15/7 20:55:20 1      1.200 kr
15/7 20:55:20 3      1.300 kr (Budbetjänt)
15/7 20:56:20 1      1.500 kr
15/7 20:56:20 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kolonnljusstakar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 8258 Kandelaber
    nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:34
  • 8253 Ljuslyktor
    3 st, Glas. Höjd: 31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:25
  • 8254 Ljuslyktor
    ett par, glas och metall, Mo Megaline, Danmark. Hö..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21
  • 8011 Ljusstakar
    2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:27
  • 8330 Ljusstakar
    4 st, Festivo, Timo Sarpaneva (1926-2006), Finland..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:41
  • 8010 Ljusstakar
    Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr