GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3445270
*
nr 344 5270
Keramik
50-tal, 3 del+1 del pyro
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 januari 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 00:29:28
1
Vinnande bud
19/1 09:55:25
2
400 kr
19/1 09:55:50
2
450 kr
24/1 15:25:08
3
500 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:13
-
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
*
Keramik
nr 344 5270
Keramik
50-tal, 3 del+1 del pyro
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 januari 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/1 00:29:28 | 1 | Vinnande bud |
| 19/1 09:55:25 | 2 | 400 kr |
| 19/1 09:55:50 | 2 | 450 kr |
| 24/1 15:25:08 | 3 | 500 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:13 -
6166 Fat
4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57



