GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 14278462

nr 1427 8462

Kanna

+ koppar, 8 delar, Imaridekor, 1800-tal, Japan. Höjd: ca 2-24 cm. Diameter: ca 7-13 cm

Kondition: slitage, lagad

Utrop:

2.600 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 25 oktober 2021
kl 19:00:44