GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna + 4457652
*
nr 445 7652
Kanna +
fat, keramik, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2007
kl 16:13:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 14:23:43
1
750 kr
8/1 15:13:59
2
Vinnande bud
8/1 15:43:22
3
950 kr
8/1 15:51:39
4
1.100 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kanna keramik
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Kanna +
nr 445 7652
Kanna +
fat, keramik, 1800-tal
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/1 14:23:43 | 1 | 750 kr |
| 8/1 15:13:59 | 2 | Vinnande bud |
| 8/1 15:43:22 | 3 | 950 kr |
| 8/1 15:51:39 | 4 | 1.100 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kanna keramik
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:07 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



