LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 4903025
*
nr 490 3025
CANDELABRAS
Lenght: ()
2 st. pläter, 3-armade, höjd: 26
Estimate:
300
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday October 15 2007
at 16:52:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/10 14:39:13
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:19
-
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
today
19 jan at 18:18
-
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 19:57
-
7061 CANDLESTICKS
2 pcs, Kosta Boda, Kjell Engman (b. 1946), Sweden...//
Auction ends
today
19 jan at 20:33
-
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Present: SEK 1700
Auction ends
today
19 jan at 18:50
-
7127 CANDLESTICKS
one pair, Orrefors Glassworks, Sweden, Carat. Lena..//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 19:25
*
CANDELABRAS
nr 490 3025
CANDELABRAS
Lenght: ()
2 st. pläter, 3-armade, höjd: 26
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday October 15 2007 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 15/10 14:39:13 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:19 -
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
today
19 jan at 18:18 -
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 19:57
-
7061 CANDLESTICKS
2 pcs, Kosta Boda, Kjell Engman (b. 1946), Sweden...//
Auction ends
today
19 jan at 20:33 -
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Present: SEK 1700
Auction ends
today
19 jan at 18:50 -
7127 CANDLESTICKS
one pair, Orrefors Glassworks, Sweden, Carat. Lena..//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 19:25



