LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Kandelabrar/ljusstakar 11277399
nr 1127 7399
Kandelabrar/ljusstakar
one pair, nickel silver, height: 50 cm, graverade slitage, damages.
Ett par, nysilver, höjd: 50 cm
Condition: graverade slitage, skador
1000
SEK 700
Monday September 4 2017
at 20:49:05
2/9 18:51:33
600 kr
3/9 18:11:15
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.