bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelaber 8597028



*

nr 859 7028


Gunnar Ander

(1908-1976), Sverige


Kandelaber, Gunnar Ander (1908-1976), Ystad metall, höjd: 26 cm


Gunnar Ander, svensk designer, född 1908, död 1976.

Utrop:

500 kr

Såld:

2.400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 november 2013
kl 19:00:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/10 19:21:59 1      100 kr
26/10 04:53:34 2      150 kr
26/10 21:39:22 3      250 kr
27/10 14:42:45 4      300 kr
28/10 00:06:28 5      350 kr
28/10 17:28:20 6      400 kr
28/10 17:42:06 7      600 kr
28/10 18:17:57 8      600 kr
28/10 18:18:47 8      800 kr
4/11 12:28:08 9      800 kr
4/11 12:29:09 9      900 kr
4/11 13:23:40 10      1.200 kr
4/11 15:53:22 11      1.300 kr
6/11 19:38:26 10      1.500 kr
8/11 22:06:45 12      1.500 kr
8/11 22:08:41 12      1.600 kr
11/11 14:02:27 13      2.200 kr
11/11 15:30:46 14      1.800 kr
11/11 15:31:17 14      2.000 kr
11/11 15:31:57 14      Vinnande bud



  • Tema
  • 11 nov

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Läs mer om 50/60-tal

  • Konstnär/Designer

Gunnar Ander

Gunnar Ander, svensk designer, född 1908, död 1976.

Läs mer om Gunnar Ander
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gunnar ander kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ystad metall
  • 5463 Ljusstakar
    3 st, mässing/glas/trä, Gunnar Ander (1908-1976), ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 november kl 18:37
  • 6091 Paraplyställ
    Gunnar Ander (1908-1976), Sverige. Ystad-Metall. H..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    29 november kl 20:37




Ladda ner broschyr