Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Cake tin 10695112



*

nr 1069 5112


CAKE TIN

1950s, 3-delad,


1950-tal, 3-delad


Estimate:

500

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday November 14 2016
at 19:06:11


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/11 11:00:09 1      100 kr
11/11 10:12:30 2      300 kr
11/11 11:37:41 1      200 kr
11/11 11:37:41 2      250 kr (Robot)
14/11 16:16:17 3      300 kr
14/11 16:16:17 2      300 kr (Robot)
14/11 19:00:44 4      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kakburk
  • 6516 Ask
    + sculpture, ”groda”, height: 4-15 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:05
  • 6543 Ask
    pietra dura, bird, 14, 5x10,
    Present: SEK 400

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:53
  • 6352 CHAMPAGNE COOLER
    Final Touch, stainless steel. Diameter: 43, 5 cnm,..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:30
  • 5305 DOORHANDLES
    7 pairs, brass, med nyckelskylt. Height: 23, 5 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:52
  • 6762 Espressobryggare
    Alessi, Aldo Rossi, stainless steel. Height: 22 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:33
  • 6555 HAT
    ”Bicorn” Ericsson, Stockholm, Sweden, in a box. Le..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:27




Ladda ner broschyr