GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffeservis 10177238
*
nr 1017 7238
Kaffeservis
3 delar. "Vinranka", Gefle, sockerskålen har nagg
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 18:52:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/2 08:47:32
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekopp kaffekoppar kaffeservis sockerskålen har nagg svensk keramik svenska keramiker
-
8174 Kaffegods
20 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, Halvblond
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 18:16
-
6231 Kaffegods
21 delar, 12+ 7 koppar med fat + kaffekanna+ socke..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 18:01
-
8122 Kaffegods
Bing & Grøndahl, 6 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 20:10
-
8171 Kaffeservis
32 delar, Hackefors, Linnea
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 20:59
-
8306 Kaffeservis
Rosenthal, 29 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 20:48
-
8442 Mat / kaffeser..
100 del ca, Rörstrand, guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:56
*
Kaffeservis
nr 1017 7238
Kaffeservis
3 delar. "Vinranka", Gefle, sockerskålen har nagg
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/2 08:47:32 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekopp kaffekoppar kaffeservis sockerskålen har nagg svensk keramik svenska keramiker
-
8174 Kaffegods
20 delar, Royal Copenhagen, Musselmalet, Halvblond
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 18:16 -
6231 Kaffegods
21 delar, 12+ 7 koppar med fat + kaffekanna+ socke..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 18:01 -
8122 Kaffegods
Bing & Grøndahl, 6 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 20:10
-
8171 Kaffeservis
32 delar, Hackefors, Linnea
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 20:59 -
8306 Kaffeservis
Rosenthal, 29 delar
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 20:48 -
8442 Mat / kaffeser..
100 del ca, Rörstrand, guldkant
Auktionen avslutas
nu på måndag
4 november kl 19:56