![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Grafiskt blad 16003102
*
nr 1600 3102
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Grafiskt blad, Efter. "Sädesfältet". Tryckt signatur. Litografiskt tryck. Bildmått: ca 52,5x64,5 cm, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:18:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 17:36:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Läs mer om Raoul Dufy
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska designers franska konstnärer franskt franskt måleri grafiskt blad litografier litografiskt tryck raoul dufy
-
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14
-
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00
-
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:40
*
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Läs mer om Raoul Dufy
nr 1600 3102
Raoul Dufy
(1877-1953), Frankrike
Grafiskt blad, Efter. "Sädesfältet". Tryckt signatur. Litografiskt tryck. Bildmått: ca 52,5x64,5 cm, yttermått inklusive ram: 56x69 cm
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 17:36:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Raoul Dufy
Raoul Dufy, fransk bildkonstnär född 1877 i Le Havre, Frankrike, död 1953 i Forcalquier, Frankrike.Läs mer om Raoul Dufy
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk fransk designer fransk konstnär franska franska designers franska konstnärer franskt franskt måleri grafiskt blad litografier litografiskt tryck raoul dufy
-
8219 Färglitografi
"Waxholms Fästning, Baerentzens Lito. Färglitograf..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:18 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:14
-
8115 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:00 -
8350 Färglitografi
Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Stockholmsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:10 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:40