KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 10827728
nr 1082 7728
Jorma Turtiainen
(f. 1936), Finland
Gouache, Jorma Turtiainen (f. 1936), Landskap, signerad. 1972, 33x33
Jorma Turtiainen, svensk bildkonstnär, finländsk 1936.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 9 januari 2017
kl 20:07:43
1.100 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr
1.800 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
Jorma Turtiainen
Läs mer om Jorma Turtiainen
Gouache