Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 17212174



*

nr 1721 2174


Golvvas

Tyskland, keramik. Höjd: 42 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 1 september 2025
kl 20:16:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/8 23:55:07 1      100 kr
27/8 17:47:33 2      150 kr
28/8 22:15:41 3      500 kr
31/8 09:00:21 2      250 kr
31/8 09:00:21 3      300 kr (Budbetjänt)
31/8 09:00:27 2      350 kr
31/8 09:00:27 3      400 kr (Budbetjänt)
31/8 09:00:40 2      450 kr
31/8 09:00:40 3      500 kr (Budbetjänt)
1/9 07:07:12 2      600 kr
1/9 10:39:33 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa germany golvvas keramik tyska tyskland tyskt
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:24
  • 7208 Frukostkoppar
    2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr