GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvvas 16449139

nr 1644 9139

Ingrid Atterberg

(1920-2008), Sverige

Golvvas, "Spiral". Upsala-Ekeby. Djupstämplad på undersidan UE 2088. Höjd: 43 cm

Kondition: nagg vid mynning

Ingrid Atterberg, svensk keramiker född 1920, död 2008.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 23 september 2024
kl 20:37:42

23/9 17:24:07 1      Vinnande bud

Ingrid Atterberg

Läs mer om Ingrid Atterberg
Upsala-Ekeby