GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Golvurna 6104009
nr 610 4009
Golvurna
bemålat saltglaserat lergods, bemålat med motiv av figurer, troligen utfört under 1800-talets senare del. , höjd: 65
Kondition: slitage
Utrop:
300 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 16 november 2009
15/11 19:31:30
2.500 kr
15/11 20:03:17