BELYSNING / Golvlampor / Golvlampa 9098343
*
nr 909 8343
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Golvlampa, Tilgman Keramik, Marian Zawadzki, signerad. AMZ 1966, höjd: 130 cm
Utrop:
1.200 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 september 2014
kl 19:30:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 14:24:03
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
6258 Golvlampa
1960-tal, teak. Höjd: 115 ca
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:10
-
6295 Golvlampa
nutida, morian. Höjd: 215 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30
*
Marian Zawadzki
nr 909 8343
Marian Zawadzki
(1912-1978), Sverige
Golvlampa, Tilgman Keramik, Marian Zawadzki, signerad. AMZ 1966, höjd: 130 cm
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 14:24:03 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor marian zawadzki svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tilgman keramik tilgmans keramik
-
6258 Golvlampa
1960-tal, teak. Höjd: 115 ca
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:10 -
6295 Golvlampa
nutida, morian. Höjd: 215 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30