GLAS OCH KERAMIK / Glas / Glas 4925061

nr 492 5061

Glas

2 del, Erik Höglund (1932-1998) för Boda Glasbruk, Sverige 1950-tal, röda med dekorrand, skål på fot höjd 15, 5 cm, diameter 15 cm, signerad: 'H 807 / 150'. Pokal, höjd 17, 5 cm sign 'H 956 / 160'

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 29 oktober 2007
kl 16:17:29

29/10 16:12:29 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 29 okt

Höglund

Erik Höglund (1932-1998)

Läs mer om Höglund