Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / SkÃ¥p & hyllor / GarderobsskÃ¥p 4391299



*

nr 439 1299


Garderobsskåp

Sekelskifte, spegel, längd: 79, djup: 54, höjd: 210


Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 november 2006
kl 16:00:00


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: garderob garderober garderobsskåp klädskåp sekelskifte skåp spegel
  • 7005 Bokhylla
    11 bokstöd bokhylla, Bookworm, Ron Arad för Kartel..//
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:28
  • 7137 Bokhylla
    2 sek, 1960-tal, skjutdörrar. Bredd: 100 cm, djup:..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:49
  • 6424 HörnskÃ¥p
    sengustaviansk stil, med vitrin. Höjd: 176 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:54
  • 6398 Sideboard
    mahogny, nutida. Längd: 134 cm. Djup: 46 cm, höjd:..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:23
  • 6050 Sideboard
    Rustikt, trä. Längd: 140 cm, djup: 40 cm, höjd: 75 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:48
  • 7004 Vägghyllor
    4 st, 15x35-30x50, djup: 20 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:49




Ladda ner broschyr