GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fruktskål 3022555
*
nr 302 2555
Fruktskål
keramik, BS Gustavsberg, dia 40,(Nagg)
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bs gustavsberg fruktskål keramik nagg
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Fruktskål
nr 302 2555
Fruktskål
keramik, BS Gustavsberg, dia 40,(Nagg)
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2004 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bs gustavsberg fruktskål keramik nagg
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



