Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Fruktknivar 6798040



*

nr 679 8040


Fruktknivar

50-tal, I teakpäron


Utrop:

100 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 31 januari 2011
kl 17:59:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
27/1 18:38:19 1      Vinnande bud
29/1 21:41:18 2      150 kr
31/1 09:44:19 1      justering av budtak



  • Tema
  • 31 jan

50-tal

På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.



Läs mer om 50-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fruktknivar i teakpäron
  • 8020 Bestick
    55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:40
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:23
  • 8367 Bokstöd
    2 st, bemålat trä föreställande Gustsav II Adolf m..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:48
  • 8366 Bokstöd
    Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:48
  • 8301 Bordsram
    omkring 1900, bemålad, 30x18
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:55
  • 8140 Eldset
    smide, nutida. Höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51




Ladda ner broschyr